western_city

Obiekty turystyczne

W pobliżu znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Dla miłośników górskich wędrówek oraz dla najmłodszych: Western City, publiczne place zabaw,  przystanek pociągu retro dla dzieci, muzeum LEGO oraz figur woskowych, tor saneczkowy. Baseny ogólnodostępne w hotelach Sandra - 10 min pieszo, Gołębiewski - 5 min jazdy autem, Termy Cieplickie 25 min jazdy. 
sniezka

Spacer po górach

W pobliżu pensjonatu - 15 minut spacerem - znajdują się Krucze Skały, a sam obiekt położony jest bezpośrednio przy wejściu na Śnieżkę od strony wschodniej - czarny szlak. Ta malownicza trasa przeciętnemu turyście  zajmuje 4 godziny, tyle potrzeba aby   zdobyć największy szczyt Karkonoszy.  Niedaleko, zaledwie 20 minut pieszo, z punktu Żelazny Most, można zdobyć Śnieżkę od strony zachodniej, przez Dolinę Łomniczki. 
narty

Wyciąg narciarski

Najbliższy wyciąg narciarski znajduje się przy restauracji Liczyrzepa i jest oddalony około 10 minut spacerem. W pobliżu znajduje się płatny parking. Stacja narciarska Winterpool to około 5 minut jazdy samochodem, liczne prywatne parkingi w okolicy, podobnie jak najdłuższa trasa narciarska w okolicy  -  Kopa. 
karpacz

Karpacz miasto

Centrum Karpacza to zaledwie 15 minut spacerem, malowniczą trasą z licznymi restauracjami, barami oraz kawiarniami. W holu na dole znajduje się tablica z adresami i numerami tel restauracji, barów, kawiarni - także z dowozem posiłków.